GOO-FAR Separatörü diğer tüm separatörlerden ayıran en temel özellik nedir ?

En temel fark, filtre elemanın yıkanabilir,temizlenebilir ve tekrar tekrar yıllarca kullanılabilir olmasıdır. Kağıt filtre elemanlarının ortaya çıkardığı risklerin tamamını ortadan kaldırır. Yırtılma, şişme gibi riskleri yoktur. En ağır yakıt ve su şart şartlarında çalışır ve basit bir temizleme ile yepyeni olur, fonksiyonlarını yıllarca korur. Goo-Far filtre ile yolda veya denizde kalma riskiniz sıfırdır.

Filtreleme fonksiyonları nelerdir?

Yakıt içerisindeki partküllerin 20 mikrondan büyüklerini, suyun ise % 99,9 unu yakıttan dışarı alır ve motora - enjektörlere saf yakıt gitmesini sağlar.

Motorda Nereye monte edilmeli montaj sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Goo-Far bir şasi fltresi ve separatörüdür. Öncül filtredir. Depodaki en kötü durumda bulunan çamurlanmış, su muhteva eden, jelleşmiş yakıtın ilk planda temizlenmesine taliptir. Motor üzerinde uygun herhangi bir yere montajı yapılabilir. Depodan gelen kirli yakıt önce Goo-Far Separatöre girmeli daha sonra motor filtresine gitmelidir.

Filtre elemanı ne sıklıkta ve nasıl temizlenmelidir?

Bu tamamen kullanılan yakıtın kalitesi ile doğru orantılıdır. Ayrıca depodaki yoğuşmanın meydana getirdiği su oranıda bu periyodu belirler. Ama yaklaşık ortalama 3 ayda bir kontrol edilmeli ve mazot içerisinde çalkalanarak yumuşak bir bez yardımı ile temizlenmelidir. Fırça , basınçlı hava gibi aletler kullanılmamalıdır. Basit bir bez ve yakıt içerisinde yıkamak en basit ve etkili yoldur.

GOO-FAR Separatör seçimi nasıl yapılmalıdır?

Motor hacmi ve beygir gücü seçim için önemli parametrelerdir. Özellkle motorun debi miktarı dikkate alınmalı buna göre uygun büyüklükte ve hacimdeki separatör seçilmelidir. Bununla ilgili bizi aramaktan lütfen çekinmeyin.

Tüm yakıt türleri ile kullanılabilir mi?

Benzin, dizel, biodizel, gazyağı, 10 Numara yağ gibi tüm yakıtlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Motor gücü ve performansına yönelik etkileri nelerdir?

Yakıtın içindeki tüm partikülleri ve suyu tamamen elimine ettiği için motor performansına etkisi elbette çok olumlu olur. Özellikle GOO-FAR Performans Kitleri ile birlikte entegre kullanıldığında, motor performansındaki etkisi çok farklı olur. Yaklaşık % 10-20 performans artışları beklenen gelişimlerdir.

Bakım maliyetini ve filtre elemanı masrafını nasıl düşürür?

Öncelikle diğer tüm separatörlerde olduğu gibi , kağıt filtre elemanı değişimi masrafından tamamen kurtulacaksınız. 2. bir filtre elemanını belki 3 belki 5 yıl sonra isteyeceksiniz. Paslanmaz çelik filtre elemanı ve çok özel kaplama prosesi sayesinde, yüzlerce kez yıkanıp tekrar tekrar kullanılabilmesi sayesinde ek bir filtre değişiminiz olmayacak.

Yolda, denizde kalma riskini ortadan nasıl kaldırır?

Kağıt filtrelerin zaman zaman patlayıp yolda bırakma risklerini ve problemlerini asla yaşamayacaksınız. Motorunuza su ve zararlı her partikülün gitmesini 100 % engellemiş olacaksınız. Kağıt filtreler gibi yırtılma, patlama, şişme riskleri yoktur. Separatörün içindeki suyu ve pisliği boşaltmayı unutsanız bile, en fazla yakıt akışını durdurur ve stop edersiniz ama asla su ve zararlıların motora gitmesine mani olur.

Maliyetini ne sürede geri döndürür ve yılda ne kadar tasarruf sağlar?

Çok bilinen ve sıkça kullanılan kağıt filtreli Separatörlerin aksine periyodik filtre elemanı masrafı olmadığı için, bilinen separatörlere göre çok daha ekonomiktir. Ayrıca kağıt filtre elemanlarının şişme patlama gibi risklerinde ortaya çıkabilecek ve hesap edilemeyen maliyetlerine göre, mukayese bile kabul etmeyecek artılara ve efektifliğe ekonomiye sahiptir. Bilinen markaların 4-6 aylık filtre elemanları ile oluşan toplamına bir rakama sahip olabileceğiniz Goo-Far Separatör, 6. ayın sonunda yarı yarıya, 12. ayın sonunda yaklaşık 3-4 kat daha iyi bir ekonomi sağlar.
Uyumluluk

Goo-Far Yakıt Filtresi ve Su Separatöeleri dizel, biodizel ve benzin kullanan tüm sistemlerle uyumludur. Yani sahip olduğunuz cihazın marka ve modeli önemli değildir. Örneğin Goo-Far ürünlerini bir Volvo, Caterpillar, DAF, FIAT, Ford, CAT, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Renault, Scania, TEMSA, Detroit Diesel, Detroit Diesel Marine Power, Perkins Marine Power, Volvo Penta, Yanmar Marine makine ile kullanabilirsiniz

Sistem gereksinimleri oldukça basittir.

Tek gerekli olan ürünü yerleştirecek bir yer ve dizel, biodizel veya benzinle çalışan bir sistem. Böylece yakıt filtresi değiştirmeye belki yıllarca belki de sonsuza dek veda edersiniz. Burası size kalmış. Filtrenin haznesi tortu ve suyla dolduğunda temizlemeniz yeterlidir.
* Dizel , Biodizel, Benzin ile Uyumlu
* Patentli Yakıt Filtrasyon Teknolojisi
info@goo-far.com
+90.216.6601924
+90.532.6147388
Facebook Sayfamız
Dünyanın En Efektif - En Ekonomik Yakıt Separatör Filtresi